łódzkie Mojry w Wiedniu

Aleja Włókniarek znów w odsłonie teatralnej. Dzięki Agnieszce Salamon, polskiej aktorce i reżyserce od prawie 20 lat zamieszkałej w Wiedniu, opowieści z książki trafiły na austriacką scenę offową (choć w praktyce na podłogę w warsztacie sitodruku) w ramach festiwalu Wienwoche „Bitches&Witches”.

Performans teatralny The Spinnerinnen zagrano trzy razy (15, 17 i 18 września 2019). Po każdym spektaklu do rozmowy z publicznością o Łodzi, włókniarkach i obecnej sytuacji kobiet w Polsce siadałam razem z reżyserką oraz Agatą Kobylińską, wnuczką włókniarki, aktywistką i kandydatką w najbliższych wyborach do parlamentu III RP.

Poniżej na zdjęciu cała ekipa spektaklu. Od lewej u góry: Johny Mhanna (gra aktorska), Stephka Klaura (współpraca artystyczna), Caterina Pfeffer (asystentka reżyserki), dalej od prawej na dole Claudia Heu (gra aktorska, współpraca dramaturgiczna), Aleksandra Cwen (gra aktorska), Agnieszka Salamon (koncept, reżyseria, adaptacja sceniczna), Marta Madejska (autorka książki w fartuszku), Agata Kobylińska. Tłumaczenie na język niemiecki fragmentów Alei Włókniarek wykorzystanych w przedstawieniu wykonał Maciej Salamon.

Trzy mojry w interpretacji wiedeńskich aktorek były dużo bardziej zabawnymi i przewrotnymi istotami niż ich metaforyczny pierwowzór z książki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s